Informacje  Gminna Biblioteka Publiczna w Białej - Katalog Księgozbioru

Zobacz filmiki na Youtube


  "Bóg, Honor, Ojczyzna"- pod takim hasłem rozpoczęliśmy uroczystości związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Na początku połączyliśmy się z całym narodem we wspólne śpiewanie Hymnu Narodowego. Byliśmy dumni, że jesteśmy Polakami. Patriotyczne wiersze deklamowały dzieci i młodzież z Łyskorni.

Zobacz więcej...  9 listopada 2018 r. w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Młynisku odbyła się zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białej, Publiczną Szkołę Podstawową i Publiczne Przedszkole w Młynisku "Wieczornica Patriotyczna".

Zobacz więcej...  4 listopada 2018 r. to bardzo ważna data dla mieszkańców gminy Biała. W tym dniu na 3 cmentarzach parafialnych: w Białej, Łyskorni i Naramicach zostały odsłonięte tablice upamiętniające weteranów walk i wojen o niepodległość...

Zobacz więcej...  16 października 2018 r. w sali OSP w Zabłociu odbyło się Ognisko Patriotyczne, którego organizatorami byli Publiczna Szkoła Podstawowa w Naramicach, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białej oraz OSP w Zabłociu.

Zobacz więcej...  16 października 2018 r. w Łódzkim domu Kultury odbyła się uroczysta Gala wręczenia Nagród Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury. W bieżącym roku samorząd wojewódzki za szczególne osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniana i ochrony dóbr kultury przyznał nagrodę Zespołowi Śpiewaczemu Biała.

Zobacz więcej...  10 października 2018r. Biblioteka Publiczno-Szkolna w Młynisku gościła grupę 6-latków pod opieką pani Haliny Szczukieckiej z Publicznego Przedszkola w Młynisku. Tym razem dzieci uczestniczyły w lekcji patriotycznej zorganizowanej z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zobacz więcej...  W dniu 10 października 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego podpisane zostały umowy na dofinansowanie "Inwestycji w obiekty pełniące funkcje kulturalne". Wśród dotowanych projektów znalazła się inwestycja z gminy Biała.

Zobacz więcej...  W czwartkowy poranek 27 września 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Białej gościła grupę 4 i 5 latków z miejscowego przedszkola. Okazało się, że dla większości była to pierwsza wizyta w "Krainie Książek".
Zobacz więcej...  18 września 2018 roku Biblioteka Publiczno-Szkolna w Młynisku, włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, któremu patronuje Para Prezydencka. Spotkanie zakończyło się wręczeniem dyplomów - podziękowań i opieczetowaniem zeszytów pamiątkową pieczęcią stworzoną specjalnie na tę okazję przez Kancelarię Prezydenta RP.

Zobacz więcej...  W piątek 21 września 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Białej po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, zainaugurowaną przez Parę Prezydencką. Rok ten jest rokiem szczególnym, ze względu na przypadającą w nim 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Zobacz więcej... 
Konkurs recytatorski
"A to Polska właśnie..."

1. Organizator konkursu - Gminna Biblioteka Publiczna w Białej.
2. Cele konkursu
 • upamiętnianie 100-lecia odzyskania niepodległości,
 • promowanie wśród dzieci i młodzieży treści o tematyce patriotycznej,
 • rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie,
 • odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród dzieci i młodzieży,
 • kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego,
 • promowanie kultury żywego słowa,
 • uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze,
 • promocja osiągnięć uczniów i placówek.

  Zobacz więcej... •                © 2013 hobby_TOT all right reserved   


  Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
  Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe z których możemy korzystać. Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.