Informacje  Gminna Biblioteka Publiczna w Białej - Katalog Księgozbioru

Zobacz filmiki na Youtube

 
Konkurs recytatorski
"A to Polska właśnie..."

1. Organizator konkursu - Gminna Biblioteka Publiczna w Białej.
2. Cele konkursu
 • upamiętnianie 100-lecia odzyskania niepodległości,
 • promowanie wśród dzieci i młodzieży treści o tematyce patriotycznej,
 • rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie,
 • odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród dzieci i młodzieży,
 • kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego,
 • promowanie kultury żywego słowa,
 • uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze,
 • promocja osiągnięć uczniów i placówek.

  Zobacz więcej... •   W niedzielę 9 września 2018 r. odbyły się Dożynki Powiatu Wieluńskiego Biała 2018. Tegoroczne powiatowe święto plonów odbyło się w Białej. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się uroczystą, dziękczynną mszą świętą odprawioną w intencji rolników w Kościele p.w. św. Piotra w okowach w Białej.

  Zobacz więcej...    W dniu 12 sierpnia 2018r. na placu przed remizą OSP w Brzozie odbył się Festyn Letni.
  Zobacz więcej...    1 sierpnia 2018r. przed salą OSP w Białej odbył się Festyn, którego głównymi organizatorami byli Sołectwo Biała Rządowa oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Białej. Celem imprezy było promowanie zdrowej żywności oraz zdrowego trybu życia.

  Zobacz więcej...    Tegoroczne warsztaty wakacyjne dla najmłodszych w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Białej przebiegły pod hasłem "Wakacje z wyobraźnią".

  Zobacz więcej...
  Zobacz więcej...    "Lepiej grać niż ćpać" - pod takim hasłem został przeprowadzony tegoroczny Letni Turniej Gier Komputerowych w Łyskorni. Rozgrywki odbyły się w dniach 5-6 lipca w Gminnym Centrum Informacji w Łyskorni.

  Zobacz więcej...    20 czerwca 2018 roku przy budynku Gminnego Centrum Informacji w Łyskorni miała miejsce olimpiada sportowa dla dzieci z tutejszego przedszkola.

  Zobacz więcej...    13 czerwca 2018r. uczniowie klasy IV Publicznej Szkoły Podstawowej w Młynisku uczestniczyli w tegorocznej edycji Nocy Bibliotek...

  Zobacz więcej...    W dniu 10 czerwca 2018 r. w Białej odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo - Pożarnicze, w którym brały udział trzy gminy z powiatu wieluńskiego: Biała, Mokrsko i Skomlin.

  Zobacz więcej...    10 czerwca 2018 r. w Biskupicach Oławskich odbył się VI Przegląd Zespołów Ludowych "Biskupicki Złoty Kłos". Z gminy Biała wzięły w nim udział dwa zespoły ludowe...

  Zobacz więcej...     4 czerwca 2018 r. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Białej z okazji Dnia Dziecka zorganizowała Dzień Sportu dla uczniów klas 1 – 3 Publicznej Szkoły Podstawowej.

  Zobacz więcej...    W ramach zajęć realizowanych przez Uniwersytet Robotów, w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Białej w każdy poniedziałek po godzinie 17.00, spotykają się dzieci z terenu gminy Biała na zajęciach z robotyki i programowania.

  Zobacz więcej...                 © 2013 hobby_TOT all right reserved   


  Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
  Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe z których możemy korzystać. Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.